Infošky LRŠky

info-lider-1
info-lider-4

Líder

Líder nie je len ten, kto ide na čele skupiny. Líder je nositeľom myšlienok a spoločných hodnôt. Keď je treba, vie byť posledný i prvý. Má v sebe silu, o ktorú sa delí, a motiváciu, ktorá sa z neho šíri rýchlosťou svetla.

LRŠ

Líderská rangerská škola je najnovším vzdelávacím stupňom Slovenského skautingu. Všetku svoju silu sústreďuje na mladých 15–19 ročných lídrov (mladších roverov), ktorí chcú odovzdávať oddielu to, čo doteraz sami dostávali. LRŠka pripravuje týchto mladých odvážnych ľudí na činnosť v oddielovom vedení a pomôže im nie len na ich ceste po skautskom svete, ale i v tom za dverami klubovne.

info-vlkn-3
info-vlkn-4
info-vlkn-1
info-vlkn-2

Čo je Vulkán?

Vulkán je lídersko-rangerská škola v Slovenskom skautingu, ktorá vznikla na sklonku leta roku 2016. Je to vzdelávací kurz určený pre mladých ľudí, ktorí sú odhodlaní vydať sa na žhavú cestu plnú prekvapení a silných momentov, hľadajú inšpiráciu, majú chuť sa aktívne zapájať do života oddielu a priniesť mu nový záchvev do programu. Sú odhodlaní vychŕliť zo seba maximum, neboja sa spoznať a rozvíjať svoju osobnosť a stať sa tak slobodným, motivujúcim a nasledovaniahodným lídrom. Pre viac informácií si prečítaj o aktuálnom ročníku a najčastejšie otázky!

Často kladené otázky

vulkan@scouting.sk
Áno, môžeš.
LRŠ je primárne určená pre ročník účastníkov 15 až 19 rokov. Ak nespĺňaš tento vekový limit ozvi sa nám, a daj nám vedieť, prečo sa chceš zúčastniť.
Minimálny vek pre účasť je 15 rokov. Mladším záujemcom odporúčame radcovský kurz.
Platí zásada kto prv príde, ten prv melie, ak si nestihol deadline na prihlasovanie, nič nestratíš keď nám napíšeš, možno sa ešte nejaké miesto pre teba nájde.
Líderská Rangerská Škola (LRŠ) je pre rangerov a rangerky, ktorí a ktoré sa chcú naďalej osobnostne rozvíjať a pomáhať najmä oddielovej rade pri organizácii a správe oddielu, no nevedia sa ešte presne rozhodnúť, akú úlohu môžu zaujať v oddiele/zbore, či by v budúcnosti prevzali úlohu vedenia oddielu/zboru. Pre rangerov a rangerky je preto určená líderská škola, v súčasnosti je v ponuke Vulkán, Stromorast, Equilibrium, Polaris. Pre vodných skautov a vodné skautky je v ponuke nadstavba v podobe Dôstojníckého kurzu.
Vodcovská Lesná Škola (VLŠ) je vyšší stupeň vzdelávania v SLSK ako LRŠ a je určená pre dospelých, ktorí nesú priamu zodpovednosť za vedenie oddielu/zboru. Po úspešnom absolvovaní VLŠ a vodcovských skúšok sa stáva absolvent, absolventka vodcom, vodkyňou, z čoho plynú náležité právomoci a povinnosti. Aktuálne sú tri lesné školy: Safari, SELŠ a Planéta. Pre vodných skautov a vodné skautky je v ponuke nadstavba v podobe Kapitánskej lesnej školy.
Pre úspešné absolvovanie LRŠ je potrebné byť všadeprítomný. Osobitné prípady chorôb a podobných patálií prosím komunikuj čo najskôr vzdelávaciemu tímu.
Základné Informácie o Vulkáne nájdeš na tejto webstránke, ak chceš vedieť viac, s kým máš dočinenie, čekni našu FB stránku, kde pridávame aktuálne informácie o dianí, prípadne folowuj náš instagram profil, nech si v obraze.

Komplexné informácie o LRŠ všeobecne nájdeš na stránke i.skautingu, resp. sa nám môžeš ozvať na mail, ktorý nájdeš v kontaktoch, a veľmi radi ti zodpovieme tvoje otázky.
“Lebo práve Vulkán mi ukázal cestu, ktorou sa chcem ďalej poberať v skautingu, a dokázal vo mne vzbudiť plamienok pravého lídra a vďaka nemu doteraz chŕlim.”

“Lebo chcem byť aktívny v oddieli. A zo svojej skúsenosti viem, že Vulkán mi k tomu pomôže. A je to ku tomu zábava!”

“Lebo okrem vzdelania získam nových kamarátov, či už medzi RT alebo účastníkmi, ohromnú motiváciu a pri učení nemám klasický pocit, že sa učím, ale všetko je brané pod heslom „škola hrou“.”

“Líderstvo je presne to, čo som hľadala, keď som sa prihlásila na Vulkán. Priateľstvo, dobrodružstvo, napredovanie a pomoc v mojom oddiele – toto všetko ma naučil Vulkán a ja veľmi ďakujem, že som mohla byť všetkého toho súčasťou.”

“Po úspešnom dokončení Vulkánu som sa stala pravou rukou oddielového vodcu a pomáham mu budovať nie len super program, ale aj oddielovú identitu.”

“Určite kvôli ľuďom v tíme, pretože majú toľko pozitívnej energie a všade okolo seba ju rozdávajú a program robia fakt kvalitne a robia ho s radosťou.”

“Vulkán RT je úplne super energetický tím, zaujíma ich ako sa malí vulkaňáci cítia a snažia sa, aby bolo všetko supiš, a vedia dať do všetkého kus zábavy a kus vedomostí”

“Pretože práve vďaka Vulkánu máš možnosť spoznať nových priateľov, otestovať svoje silné a slabé stránky, naučiť sa mnoho nového a získať skvelé skúsenosti, príležitosti a hlavne nezabudnuteľné zážitky s úžasnou komunitou ľudí, ktorí tvoria LRŠ Vulkán.”