_ Môžem sa zúčastniť LRŠ aj keď nemám absolvovaný Radcovský ani Základný kurz?

Áno, môžeš.

_ Mám viac rokov, ako je horný vekový limit, môžem sa zúčastniť LRŠ?

Žiadny problém, ak máš nejaký ten rok-dva naviac, ani my nie sme najmladší, šup šup sa prihlás na LRŠ Vulkán.

_ Ešte nespĺňam podmienku minimálneho veku účastníka, môžem sa zúčastniť LRŠ?

Minimálny vek pre účasť je 15 rokov. Mladším záujemcom odporúčame radcovský kurz.

_ Nestihol som posledný dátum prihlasovania na LRŠ, môžem sa ešte zúčastniť Vulkánu?

Platí zásada kto prv príde, ten prv melie, ak si nestihol deadline na prihlasovanie, nič nestratíš keď nám napíšeš, možno sa ešte nejaké miesto pre teba nájde.

_ Vulkán, Stromorast, Safari, Planéta, Equlibrium…, mám v tom chaos.

Líderská Rangerská Škola (LRŠ) je pre určená pre novú vekovú kategóriu – rangerov, ktorí sa chcú naďalej osobnostne rozvíjať a pomáhať najmä oddielovej rade pri organizácii a správe oddielu, no nevedia sa ešte presne rozhodnúť, akú úlohu môžu zaujať v oddiele/zbore, či by v budúcnosti prevzali úlohu vedenia oddielu/zboru. Pre rangerov je preto určená líderská škola, v súčasnosti je v ponuke Vulkán, Stromorast, Equilibrium a Dôstojnícky kurz.

Vodcovská Lesná Škola (VLŠ) je vyšší stupeň vzdelávania v SLSK ako LRŠ a je určená pre dospelých, ktorí nesú priamu zodpovednosť za vedenie oddielu/zboru. Po úspešnom absolvovaní VLŠ a vodcovských skúšok sa stáva absolvent vodcom, z čoho plynú náležité právomoci a povinnosti. Aktuálne sú tri lesné školy: Safari, SELŠ a Planéta.

_ Koľko dní môžem z LRŠ vymeškať?

Pre úspešné absolvovanie LRŠ je potrebné byť všadeprítomný. Osobitné prípady chorôb a podobných patálií prosím komunikuj čo najskôr vzdelávaciemu tímu.

_ Kde nájdem viac informácií?

Základné Informácie o Vulkáne nájdeš na tejto webstránke, ak chceš vedieť viac, s kým máš dočinenie, čekni našu FB stránku, kde pridávame aktuálne informácie o dianí, prípadne folovuj náš instagram profil, nech si v obraze.

Komplexné informácie o LRŠ všeobecne nájdeš na stránke i.Skautingu, resp. sa nám môžeš ozvať na mail, ktorý nájdeš v kontaktoch, a veľmi radi ti zodpovieme tvoje otázky.

_ Prečo by som sa mal rozhodnúť práve pre LRŠ Vulkán?

“Lebo práve Vulkán mi ukázal cestu, ktorou sa chcem ďalej poberať v skautingu, a dokázal vo mne vzbudiť plamienok pravého lídra a vďaka nemu doteraz chŕlim.”

“Lebo chcem byť aktívny v oddieli. A zo svojej skúsenosti viem, že Vulkán mi k tomu pomôže. A je to ku tomu zábava!”

“Lebo okrem vzdelania získam nových kamarátov, či už medzi RT alebo účastníkmi, ohromnú motiváciu a pri učení nemám klasický pocit, že sa učím, ale všetko je brané pod heslom „škola hrou“.”

“Líderstvo je presne to, čo som hľadala, keď som sa prihlásila na Vulkán. Priateľstvo, dobrodružstvo, napredovanie a pomoc v mojom oddieli – toto všetko ma naučil Vulkán a ja veľmi ďakujem, že som mohla byť všetkého toho súčasťou.”

“Po úspešnom dokončení Vulkánu som sa stala pravou rukou oddielového vodcu a pomáham mu budovať nie len super program, ale aj oddielovú identitu.”

“Určite kvôli ľuďom v tíme, pretože majú toľko pozitívnej energie a všade okolo seba ju rozdávajú a program robia fakt kvalitne a robia ho s radosťou.”

“Vulkán RT je úplne super energetický tím, zaujíma ich ako sa malí vulkaňáci cítia a snažia sa, aby bolo všetko supiš, a vedia dať do všetkého kus zábavy a kus vedomostí”

“Pretože práve vďaka Vulkánu máš možnosť spoznať nových priateľov, otestovať svoje silné a slabé stránky, naučiť sa mnoho nového a získať skvelé skúsenosti, príležitosti a hlavne nezabudnuteľné zážitky s úžasnou komunitou ľudí, ktorí tvoria LRŠ Vulkán.”

Tak neváhaj a prihlás sa!